• Dell A065R039L Laptop Power Adapter/Charger - 65W AC Adapter
  • Brand: Dell
  • Product Code:A065R039L
  • Availability:In Stock
  • Parameters
    Power: 65W
    Input: AC 100-240V~50-60Hz (worldwide use)
    Output Current: 3.34A
    Output Voltage: 19.5V
    Connector Size: 7.4*5.0mm
: Free Delivery all order!
Dell A065R039L Power Charger Technical Specification:
Power: 65W, Output Current: 3.34A, Output Voltage: 19.5V, Connector size: 7.4*5.0mm, Brand New, 12 Months Warranty.
Stop lugging your AC adapter back and forth between home and office. Get a second AC adapter for your notebook and keep one in the office and one for home or travel. The Dell 65W AC adapter enables you to operate your notebook or charge the battery from electrical power outlets.
Dell A065R039L Notebook power supply (laptop charger, AC adapter, charging cable), 19.5V, 3.34A with connector 7.4*5.0mm. This Dell A065R039L Notebook Charger (or AC adapter or power adapter) supplies your laptop with power and charges the battery at the same time. With an input voltage range from 100V to 240V AC (alternating voltage) and an input frequency range from 50 Hz to 60 Hz, it can be used in almost every country in the world. It has a suitable plug for the power supply socket of your notebook and is supplied with a power cord for connecting the power supply unit to the socket.
This Dell A065R039L Notebook Adapter Compatible Model:
Package Includes:
  1. Dell A065R039L Power Adapter (7.4*5.0mm) * 1
  2. Power Cord * 1
Technical Data
Power 65W
Output Current 3.34A
Output Voltage 19.5V
Connector Size 7.4*5.0mm