• Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Laptop Power Adapter/Charger - 45W AC Adapter
  • Brand: Dell
  • Product Code:ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170
  • Availability:In Stock
  • Parameters
    Power: 45W
    Input: AC 100-240V~50-60Hz (Worldwide Use)
    Output Current: 2.25A/2A
    Output Voltage: 20V/5V
    Connector Size: USB Type-C
: Free Delivery all order!
Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Power Charger Technical Specification:
Power: 45W, Output Current: 2.25A/2A, Output Voltage: 20V/5V, Connector size: USB Type-C, Brand New, 12 Months Warranty.
Stop lugging your AC adapter back and forth between home and office. Get a second AC adapter for your notebook and keep one in the office and one for home or travel. The Dell 45W AC adapter enables you to operate your notebook or charge the battery from electrical power outlets.
Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Notebook power supply (laptop charger, AC adapter, charging cable), 20V/5V, 2.25A/2A with connector USB Type-C. This Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Notebook Charger (or AC adapter or power adapter) supplies your laptop with power and charges the battery at the same time. With an input voltage range from 100V to 240V AC (alternating voltage) and an input frequency range from 50 Hz to 60 Hz, it can be used in almost every country in the world. It has a suitable plug for the power supply socket of your notebook and is supplied with a power cord for connecting the power supply unit to the socket.
This Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Notebook Adapter Compatible Model:
Package Includes:
  1. Dell ATA45NM180 DA45NM180 DA45NM170 Power Adapter (USB Type-C) * 1
  2. Power Cord * 1
Technical Data
Power 45W
Output Current 2.25A/2A
Output Voltage 20V/5V